FAQ

Dla kogo fototerapia Theradome będzie najlepsza?

Fototerapia działa rewitalizująco na mieszki włosowe, nie jest natomiast w stanie odtworzyć mieszków włosowych, które w danym miejscu już obumarły. Tym samym terapia Theradome jest optymalnym rozwiązaniem dla wszystkich tych osób, które chcą wzmacniać swoje włosy działając profilaktycznie, jeszcze przed wystąpieniem zauważalnych problemów. Równie dobrym adresatem terapii Theradome są osoby obserwujące u siebie pierwsze znamiona łysienia – przerzedzenia, zmniejszenie gęstości i grubości włosów, zwiększenie liczby włosów wypadających. (Wskazane wyżej stadia opisywane są w stosowanych w medycynie skalach zaawansowania łysienia jako poziom 2-4 w skali Norwood’a w przypadku mężczyzn oraz poziom 1-2 w skali Ludwiga u kobiet).

Jakich rezultatów terapii hełmem Theradome mogę oczekiwać?

W pierwszej kolejności – po 3-5 tygodniach stosowania – zauważysz zmniejszająca się liczbę codziennie wypadających włosów. Po 2-3 miesiącach fotoroterapii widoczne będą skutki rewitalizacji mieszków włosowych – włosy będą zauważalnie grubsze, bardziej sprężyste i mocniejsze. Po mniej więcej 5-7 miesiącach stosowania osiągnięty będzie najważniejszy cel terapii – wzrost gęstości włosów (większa liczba włosów na każdym centymetrze kwadratowym skóry głowy).

W jaki sposób optymalnie prowadzić swoją terapię hełmem Theradome?

Najlepsze efekty osiągnąć można prowadząc naświetlanie co drugi dzień. W przypadku hełmu Theradome 80 PRO wystarczające jest wykonywanie dwóch sesji naświetlania w tygodniu.
Czy są jakieś przeciwwskazania do fototerapii hełmem Theradome?
Przeciwwskazaniem do terapii Theradome jest nowotwór owłosionej skóry głowy. Fototerapia nie jest także zalecana podczas ciąży.

Czy fototerapia hełmem Theradome może powodować jakieś skutki uboczne?

Nie są znane jakiekolwiek skutki uboczne fototerapii Theradome.

Czy różnią się hełmy Theradome od innych dostępnych na rynku urządzeń LLLT?

Jest co najmniej kilka czynników wyróżniających hełmy Theradome na tle innych urządzeń opartych o technologie LLLT.
Większość urządzeń konkurencyjnych oparta jest nie o laserowe źródła światła, lecz o diody LED. W konsekwencji światło padające na skórę głowy jest rozproszone i nie wnika głęboko w skórę.
Jedynie produkty Theradome wykorzystują lasery święcące światłem czerwonym o długości fali 680 nm (pozostałe urządzenia pracują w zakresie 630-650 nm). Dzięki temu energia światła może penetrować głębiej położone tkanki – docierać nawet ok 5 mm w głąb skóry, gdzie znajdują się kluczowe części mieszka włosowego – komórki macierzyste i cebulka włosa.
Konstrukcja hełmów Theradome zapobiega nadmiernemu wzrostowi temperatury podczas sesji terapeutycznej.
Hełmy Theradome sa zaprojektowane i wykonane w USA, w fabryce w Kalifornii.

Czy można używać hełmu Theadome po przeszczepie włosów?

Fototerapia jest coraz częściej łączona z przeszczepem włosów. Terapia Theradome może być prowadzona już po kilku dniach po przeszczepie, gdy zaimplantowane mieszki włosowe są już odpowiednio mocno „zagnieżdżone” – aby nie uległy uszkodzeniu podczas zakładania i zdejmowania hełmu. Dzięki fototerapii przeszczepione włosy będą odrastać szybciej, a przede wszystkim rewitalizowane będą pozostałe mieszki włosowe – co pozytywnie przyczyniać się będzie do wzrostu gęstości włosów.

Czy można używać hełmu Theradome równocześnie z terapią finasterydem lub preparatami z Minoxidilem?

Łączenie fototerapii Theradome z innymi terapiami łysienia androgenowego jest jak najbardziej wskazane. Fototerapia działac będzie synergiczne, wzmacniając pozytywne efekty innych terapii. Osiągane rezultaty będą lepsze i będą osiągane w krótszym czasie. Dotyczy to wszystkich dostępnych rodzajów terapii: farmakologicznej (finasteryd), opartej o minoxidil, osocze bogatopłytkowe mezoterapię, czy komórki macierzyste.

Jaka jest różnica pomiędzy Theradome EVO40 a Theradome PRO80?

Theradome LH80PRO jest urządzeniem opartym o dokładnie taką samą technologię co Theradome LH 40 EVO. Zawiera jedynie większą liczbę laserowych źródeł światła. Tym samym transferowana podczas jednej sesji naświetlania energia jest w przypadku modelu PRO dwukrotnie większa. W konsekwencji możliwe jest prowadzenie efektywnej terapii opartej o dwie sesje tygodniowo. Osiągane docelowo rezultaty powinny być w przypadku obydwu urządzeń takie same.

W jaki sposób poprawnie obsługiwać hełm Theradome?

Regularnie ładuj akumulatory hełmu za pomocą dostarczonej w zestawie ładowarki. W pełni naładowany akumulator pozwala na bezproblemowe wykonanie kilku naświetleń.

Przed rozpoczęciem zabiegu fototerapii naciśnij przycisk znajdujący się z tyłu hełmu. System głosowy urządzenia odpowie komunikatem „READY FOR TREATMENT”.

Włóż hełm na głowę. Urządzenie rozpocznie działanie, a system informacji głosowej odpowie komunikatem „ TREATMENT ## STARTED”.

Po upływie 5 minut system głosowy poinformuje, że do końca zabiegu pozostało jeszcze 15 minut („ FIVETEEN MINUTES REMAINING”)

Po upływie 10 minut system głosowy poinformuje, że do końca zabiegu pozostało jeszcze 10 minut („ TEN MINUTES REMAINING”)

Po upływie 15 minut system głosowy poinformuje, że do końca zabiegu pozostało jeszcze 5 minut („ FIVE MINUTES REMAINING”)

Po upływie 20 minut system głosowy poinformuje, że zabieg został zakończony, podając jednocześnie kolejny numer wykonanej procedury. (TREATMENT ## COMPLETED”)

Zdejmij hełm z głowy i odłóż z powrotem do pudełka.

W jaki sposób ładować baterie hełmu Theradome?

W celu naładowania akumulatorów zamontowanych w hełmie Theradome należy korzystać z dołączonej do zestawu ładowarki.

Jak należy czyścić i dezynfekować hełm Theradome?

Hełm należy przecierać lekko wilgotną szmatką, a następnie trzeba wysuszyć. Nie można narażać hełmu na długotrwałe i intensywne światło słoneczne.